Telefon : 0 (224 )452 74 73
Cep : 0 (532) 271 06 97
Su Kaçağı Bulma

Su Kaçağı, Tesisat Sızıntısı Bulma


Tesisatınızda su kaçağı mı var? sorununuzu kırmadan dökmeden profesyönel ekipmanlarımız ve kimsayal ilaçlarımız ile sıkıntısız bir şekilde gideriyoruz.

İyi yapılmayan, eskiyen binalardaki su kaçakları size ve alt üst komşularınıza zarar verebilir. Ve sızan su ile faturalarınız hayli kabarık gelebilir. Problemlerinizin çözümü için erma tesisat olarak profesyonel bir şekilde hizmet vermekteyiz.

Su kaçağınızı temiz, pis, sıcak, soğuk ayırt etmeden profesyonel cihazlarımız ile kırmadan dökmeden onarım yapabiliyoruz. Bizlere 7/24 iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz.

Su Kaçakları Artık Sorun Olmaktan Çıkıyor

Ev ve işyerlerinin klasik sorunları arasında yer alan su kaçakları artık sorun olmaktan çıkıyor. Mimarinin eski veya yeni yapı olmasına bakılmaksızın zaman içerisinde zemin, duvar ve tavan bölümlerinde su kaçağı, sızma, nem ve rutubet gibi fiziksel değişimler gözlenmektedir. Meydana gelen bu değişimler yıllardır konut ve işyeri sahiplerinin korkulu rüyası haline gelmektedir. Bununda başlıca sebebi su kaçağı bulma yöntemlerinin yıllardır klasik uygulamalarla yapılıyor olmasıdır. Kendi yapılarında bu tarz sorunlarla karşılaşan bireylerin akıllarına doğrudan su kaçağın bulunduğu bölgede kırmaya bağlı tahribatın meydana geleceği gelmektedir. Su kaçağı uygulamalarında yıllardır klasik bir yöntem olarak kullanılan kırma ve dökme işlemleri maliyetli olduğu gibi aynı zamanda konut ve işyeri sahipleri için belirli müddet ortamda huzursuzluğun oluşacağı duygusudur.

Su Kaçağı Bulmada Pratik Çözümler

Gelişen teknolojiye bağlı olarak üretilen yeni nesil cihazlar profesyonel hizmet veren tesisatçılarınız tarafından kullanılmaktadır. Yıllardır klasik yöntemleri kullanan birçok tesisatçı su kaçağı meydana gelen konut ve işyeri gibi yapılarda çok ciddi tahribatlar meydana getirmekteydi. Meydana gelen tahribatlar yapı sahipleri için hem maddi hem de manevi huzursuzluk olarak algılanmaktaydı. Profesyonel tesisatçıların su kaçaklarıyla baş edebilmesini kolaylaştırma adına yeni pratik çözümler arasında kaçak su tespiti cihazları üretilmiştir. Bu cihazlar akustik dinleme veya detektörlü kaçak su tespiti cihazları olarak da bilinmektedir. Tesisatçı olarak hizmet veren firmalar su kaçağı bulma noktasında yapının çeşitli tahribatlara mahsur kalmasını sağlıyorlardır. Oysa ki yeni nesil cihazlar sayesinde hem kapalı mekanlardaki kaçakların hem de açık alanlardaki kaçakların bulunabilmesi sağlanmaktadır. Her türlü su sızıntısı, nem ve rutubetin bulunduğu bölgedeki kaçakların tespiti birkaç dakikalık çalışmayla sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir?

Kullanmakta olduğunuz konut ve işyerlerinde meydana gelen su kaçakları artık daha profesyonel yöntemlerle aynı gün içerisinde tespit edilip meydana gelen arıza sorunsuz bir şekilde tesisatçı firmalar tarafından giderilmektedir. Kullanmakta olduğunuz konut veya işyerlerinde meydana gelen su kaçakları nasıl tespit edilmektedir? Yıllardır çeşitli mekanlarda meydana gelen su kaçakları genellikle yapının bulunduğu alt kattaki veya yan bölümünde yer alan komşular tarafından haber verilmekteydi. Dostane bir yaklaşım olarak algılanan bu tutum sayesinde kullanmakta olduğunuz mekânda su kaçağının olduğunu ve arızanın nerede olduğunu bulma adına klasik yöntemleri kullanan tesisatçılarınıza haber verilmekteydi. Klasik yöntem ve çözümlerin aksine profesyonel olarak hizmet veren firmamız bünyesinde yer alan yeni nesil tam elektronik su kaçağı tespit cihazları sayesinde kaçağın veya sızmanın nerede olduğu nokta atışıyla tespit edilmektedir. Tespitin yapılmasıyla birlikte uzman ekibimiz hiç vakit kaybetmeden arızanın aynı gün içerisinde giderilmesini sağlamaktadır. Bursa su kaçağı bulma noktasında tam ve profesyonel olarak hizmet veren firmamız her zaman sizin yapısal tüm sorunlarınızla yakından ilgilenmektedir.